Repozytorium UŁ - 0 формулах м-переменних в исчислениях Лукасевича

Repozytorium Centrum Otwartej Nauki

 

0 формулах м-переменних в исчислениях Лукасевича

Pokaż pełny rekord



Tytuł: 0 формулах м-переменних в исчислениях Лукасевича
Autor: Григолия, Резо
Streszczenie: Tematyka pracy nawiązuje do niezmiernie waZnego nurtu badań logicznych - badan algebr wolnych w klasie algebraicznych (matrycowych) modeli danego rachunku logicznego i uzyskiwanie charakteryzacji tzw. algebr Lindenbauma. Rozważania prowadzone są w dwóch przypadkach: nieskończonej logiki Łukasiewicze i skończenie wartościowych logik Lukasiewicza. W przypadku pierwszym algebraicznymi modelami są tzw. MV-algebry Changa, a w drugim zdefiniowane przez autora MVn-algebry. Głównymi wynikami Są: twierdzenie 4 podające kształt wolnej m-generowanej MNm-sigebry oraz twierdzenie 5, uogólniające ten rezultat na klasę algebr Change.
URI: http://hdl.handle.net/11089/8636
Data: 1985

Pliki tej pozycji

Plik Rozmiar Format Przeglądanie
Folia Philosophica 3 1985 30-37.pdf 3.502MB PDF Oglądaj/Otwórz

Pozycja umieszczona jest w następujących kolekcjach

Pokaż pełny rekord

Szukaj w Repozytorium


Szukanie zaawansowane

Przeglądaj

Moje konto

Statystyki

Sprawdź